see in english

O Firmie

Historia firmy Optyk-Kowalczyk

TRADYCJA-PASJA-INNOWACJE – takimi trzema słowami można scharakteryzować historię i aktualne działania firmy Optyk-Kowalczyk.

TADEUSZ KOWALCZYK - jej założyciel i właściciel, związany jest z optyką od ponad 40 lat. Po latach nauki u uznanych w owym czasie mistrzów optyki krakowskiej, w roku 1980 zakłada swoją rodzinną firmę optyczną przy ul. Zwierzynieckiej 17 w Krakowie.

Działając od tej pory bez przerwy - początkowo w niedużym lokalu, z czasem zmieniającego swoją przestrzeń, wyposażenie oraz ofertę - cały czas dąży do zagwarantowania najwyższych standardów swoich usług. Mając na uwadze zmieniający się rynek, grono stałych Klientów oraz dobrą kondycję firmy w roku 2010 - po przejęciu nowego lokalu w tej samej kamienicy - następuje otwarcie nowego, dużego i nowoczesnego salonu optycznego, spełniającego najwyższe standardy europejskie.

Tadeusz Kowalczyk wraz z synem Marcinem są dyplomowanymi mistrzami optyki okularowej, zrzeszonymi w Małopolskim Cechu Optyków, który w roku 1999 miał wyjątkową sposobność złożenia swoich insygniów cechowych przed Papieżem Janem Pawłem II w Watykanie. Dostępują oni ponadto zaszczytu rozwinięcia sztandaru Św. Hieronima – patrona optyków – przed Papieżem, który go poświęcił i pobłogosławił.

Bliskie sąsiedztwo Kurii Metropolitalnej sprawia, że zakład wykonuje okulary na zamówienie księży Kardynałów oraz wysokich dostojników Kościoła. Ponadto Klientami zakładu są także znani artyści, projektanci, celebryci, jak również profesorowie i pracownicy krakowskich wyższych uczelni. Można zauważyć, że Klientami zakładu jest całe spektrum obywateli Krakowa, pragnących otrzymać markowy produkt i serwis na najwyższym poziomie.

Działając w sąsiedztwie Filharmonii Krakowskiej firma Kowalczyk staje się jej partnerem, tworząc tym samym salon optyczny patronującym muzykom i artystom krakowskich scen. Ponadto zakład jest członkiem Fundacji ONE SIGHT, której celem jest ułatwienie w dotarciu do okularów ludziom ubogim z całego świata.
Firma Kowalczyk systematycznie bierze udział w różnych kongresach optycznych i światowych wystawach oraz jest długoletnim członkiem elitarnego towarzystwa optycznego Prestige Club, zrzeszającego najbardziej renomowane salony optyczne w całej Europie.

Rok 2012 przynosi ukoronowanie działalności firmy - optyk Tadeusz Kowalczyk otrzymuje zaszczytny tytuł " Rzemieślnika Roku " .

Po latach solidnej pracy i stabilności swojej marki, firma Optyk Kowalczyk daje swoim Klientom poczucie najwyższej jakości produktów i usług, umiejętnie łącząc zdobyte doświadczenie i swoją pasję ze współczesną optyką, najnowszymi osiągnięciami techniki oraz z najnowszym wzornictwem uznanych i prestiżowych marek światowych, a także z aktualnymi trendami w modzie.

Rok 2015 - otrzymuje tytuł "Lidera Mecenatu" w plebiscycie Dziennika Polskiego, zdobywa największą ilość głosów od mieszkańców Krakowa, za niezwykłą wrażliwość na sztukę i jej materialne potrzeby.